دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت:16:37:08 - تعداد بازدید: 1535

حسین شیخ‌الاسلام:

راه‌پیمایی بازگشت، ابطال طلسم مظلوم‌نمایی صهیونیسم

به گزارش روابط عمومي موسسه اندیشه‌سازان نور؛ حسین شیخ‌الاسلام ;کارشناس مسائل غرب آسيا در نشست خبري تحليلي ابعاد،‌ پيامدها و چشم‌انداز يهودي‌سازي فلسطين؛ کانون مباحث خود را به موضوع نوع واکنش فلسطینیان متمرکز کرد. این کارشناس مسائل غرب آسیا با ارزشمند خواندن راهپیمایی‌های اعتراضی مردم فلسطین موسوم به «روز بازگشت»، آن را عاملی مهم برای ابطال تاکتیک‌های رژیم صهیونیستی برای کسب حمایت‌های بین‌المللی دانست و گفت:‌ این روش در مقایسه با روش‌هایی که تاکنون ملت فلسطین اتخاذ کرده، کم‌هزینه‌تر، مؤثرتر و مطابق قوانین بین‌المللی است. البته این قوانین نسبت به موضوع فلسطین بسیار ظالمانه هستند؛ اما شیوه اعتراض در راهپیمایی بازگشت، با توجه به اینکه منطبق با این قوانین است، مؤثرتر خواهد بود و همین امر منجر به عکس‌العمل همراه با رعب و وحشت اسرائیل نسبت به این راهپیمایی مسالمت‌آمیز شده ، به‌طوری‌که برای مقابله با جمعیت بدون سلاح و محصور در منطقه سیم‌خاردار کشیده شده، به‌طور وحشیانه‌ای عمل کرده و تاکنون بیش از 150 نفر را به شهادت رسانده و 13 هزار نفر را زخمی کرده است.

وي افزود: امروز رژیم صهیونیستی ازنظر افکار عمومی غرب،‌ اسرائیلِ دو دهه‌ گذشته نیست. جنگ 2008 که جنگِ در مقابل لنز دوربین‌‌ها بود، ذهنیت غربی‌ها را عوض کرد زیرا تا پیش از آن تلقی افکار عمومی آن بود که فلسطینیان تروریست و صهیونیست‌ها مظلوم هستند؛ اما جنگ 2008 این سیمای دروغین را شکست و نشان داد که این صهیونیست‌ها هستند که تروریست، کودک کش و عامل کشتار غیرنظامیان هستند.  نتیجه این تغییر ذهنیت، آن بوده که امروزه اروپایی‌ها شهرک‌سازی‌های پس از 1967 را غیرقانونی می‌دانند و باوجوداینکه تعرفه مقررشده بر کالاهای تولیدی رژیم صهیونیستی در اروپا صفر است؛ اما مردم اروپا خواستار تحریم کالاهایی هستند که در این شهرک‌‌ها تولید می‌شوند و راهی اروپا می‌گردند.

شيخ الاسلام بيان داشت: دید منفی افکار عمومی در اروپا به صهیونیست‌ها به حدی است که زیگمار گابریل وزیر خارجه اسبق آلمان در سخنرانی خود در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد که دیگر ما نمی‌توانیم نسل جدید آلمان را متقاعد به حمایت از ارتش اسرائیل کنیم. بنابراین ما باید در کنار طرح‌‌های دیگری چون مسلح ساختن کرانه باختری به حمایت از راهپیمایی بازگشت مردم فلسطین بپردازیم.

کارشناس مسائل غرب آسيا درباره نقش سعودی‌ها در سناریوپردازی‌های رژیم صهیونیستی اظهار داشت: این خاندان خبیث از همان ابتدا دارای نقشی خائنانه بوده است اما اکنون  سعودی‌ها و در رأس آنها محمد بن سلمان که برای پادشاه شدن بسیار بی‌تابی می‌کند، با ساخت شهرکی مدرن که شامل تیران و صنافیر و بخشی از سینا می‌شود، برای فلسطینیان رانده شده و آواره از سرزمین‌های اشغالی، زمینه‌ای برای ایجاد شغل آماده کنند تا آوارگان با میل خود و به امید دریافت شهروندی سعودی راهی این مکان شوند.

وي در پايان خاطرنشان کرد:‌ اقدامات گذشته رژیم صهیونیستی مبنی بر تصویب قانون دولت ملت یهود همچون عقب‌نشینی از غزه در سال 2005 و طرح دیوارکشی نیز از موضع ضعف بود.  

 

نظرات

پر بازدیدترین ها

صدمین هفته نامه مطالعات راهبردی سبیل منتشر شد
صدمین هفته نامه مطالعات راهبردی سبیل منتشر شد

نشریه مطالعات بین الملل سبیل،‌به بحث و بررسی مسائل حوزه بین الملل و مباحث مطالعات منطقه می ...

پژوهش راهبردی دست های بلال منتشر شد
پژوهش راهبردی دست های بلال منتشر شد

دست های بلال؛ ظرفیت شناسی مقاومتی شمال آفریقا

امنیت و پول؛ بنیادهای قانون دولت- ملت یهود
امنیت و پول؛ بنیادهای قانون دولت- ملت یهود

دبیر کمیته‌ حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین گفت: مسئله آن است که یهودیان در یک مقطعی ب ...

طرح امکان‌ناپذیر معامله قرن و کشور یهود
طرح امکان‌ناپذیر معامله قرن و کشور یهود

مهتدي گفت:‌ تشکیل دولت یهودی طبق آیات تورات حرام است. یعنی یهود حق ندارد دولتی تأسیس کند. ...

قانون يهودي‌سازي فلسطين نوعي اعتراف به شکست است
قانون يهودي‌سازي فلسطين نوعي اعتراف به شکست است

رييس موسسه اندیشه‌سازان نور گفت: تصویب قانون يهودي‌سازي فلسطين به معنای اعتراف رژیم صهیونی ...

Web Analytics