دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت:17:20:27 - تعداد بازدید: 2166

نشست «ابعاد،‌ پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی کشور فلسطین»

 

به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات راهبردی اندیشه‌سازان نور،‌‌ این موسسه به تناسب مأموریت‌های خود و نیازی که در جامعه نخبگانی یا عمومی کشور احساس کرد، ‌نشست تحلیلی با حضور مسئول و کارشناسان موسسه با هدف تبیین درست وضعیت جدید فلسطین برگزار کرد.

با توجه به ابهاماتی که در خصوص سرنوشت فلسطین پس از مصوبه اخیر کنست رژیم صهیونیستی پیش آمد و نیز با توجه به نیاز مبرم به بازطرح مسئله فلسطین در حوزه افکار عمومی این نشست تحلیلی در تاریخ 6 مردادماه 97 با عنوان «ابعاد، پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی فلسطین» ششم مرداد 97 در سالن اجتماعات موسسه برگزار شد.

در این نشست، علاوه بر رييس موسسه مطالعات راهبردي انديشه‌سازان نور، آقایان حسین شیخ‌الاسلام معاون امور بین‌الملل مجمع تقریب مذاهب، محمدعلی مهتدی کارشناس مسائل خاورمیانه و علیرضا سلطانشاهی کارشناس برجسته فلسطین و رئیس پیشین مرکز مطالعات فلسطین سخنران این برنامه بودند. همچنین دانشجویان، پژوهشگران،‌ مستندسازان و علاقمندان به مسایل فلسطین به‌عنوان مهمان در این برنامه حاضر شدند. در این نشست،30 نفر از رسانه‌های مختلف شامل خبرگزاری‌های فارس،‌ صدا‌و‌سیما،‌ ایرنا،‌ مهر، دانشجو، قدس و نیز روزنامه جوان و شبکه‌های تلویزیونی العالم، پرس تی وی، هلال تی وی ترکیه، قدس نیوز ترکیه حضور داشته و آن را پوشش دادند. بر اساس بررسی‌های به عمل آمده، حداقل 17 خبرگزاری، شبکه تلویزیونی، سایت و روزنامه به‌طور مستقیم اخبار این نشست را منعکس و بیش از 20  سایت خبری،  اخبار این نشست را بازنشر کرده‌اند. در ادامه، گزارش مباحث سخنرانان این نشست تقدیم می‌شود.  

 

مردم فلسطین از اواخر مارس(10 فروردین) راهپیمایی‌های باشکوهی را به‌صورت هفتگی در مرزهای نوار  غزه و مناطق اشغالی 1948 برگزار می‌کنند. اوج این تظاهرات روز 24 اردیبهشت، همزمان با اقدام تنش‌آمیز و غیرقانونی دولت آمریکا در انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس اشغالی بود. در شرایطی که مسئله فلسطین به سبب خیانت‌های آشکار رژیم‌های عربی ـ به‌ویژه حکومت سعودی ـ و همدستی آن‌ها با آمریکا در پیشبرد توطئه موسوم به معامله قرن، با خطرناک‌ترین وضعیت و چالش‌ها روبرو است، پارلماني رژیم اشغالگر قدس موسوم به کنیست هم در 28 تیر ماه(19جولای)،‌ قانون جنجالی و تنش‌آفرین موسوم به «کشور یهود» را تصویب کرد. این اقدام سبب متشنج شدن بیشتر اوضاع در منطقه به ویژه مناطق فلسطینی شد.

در ارتباط با مسائل اخیر به ویژه تصویب این قانون، نشستی با حضور سعدالله زارعی رئیس موسسه مطالعات راهبردي اندیشه‌سازان‌نور، حسین شیخ‌الاسلام معاون اموربین‌الملل مجمع تقریب مذاهب و مشاور سابق وزیر امور خارجه، محمدعلی مهتدی کارشناس مسائل خاورمیانه و علیرضا سلطانشاهی رئیس پیشین مرکز مطالعات فلسطین با هدف بررسی دقیق‌تر ابعاد،‌ پیامدها و چشم‌انداز این قانون برگزار شد.

 

مولف: Persian Admiin
دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت:17:20:27

نظرات

شرح کوتاه

‌نشست خبری تحلیلی «ابعاد،‌ پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی کشور فلسطین» با حضور رییس موسسه مطالعات راهبردی اندیشه سازان نور و چند تن از کارشناسان برجسته حوزه فلسطین با هدف تبیین درست وضعیت جدید فلسطین برگزار شد.

فایل ها

پر بازدیدترین ها

  اسلام‌هراسي غربي؛ زمينه‌هاي اجتماعي و رويكردهاي سياسي
اسلام‌هراسي غربي؛ زمينه‌هاي اجتماعي و رويكردهاي سياسي

اسلام‌هراسی غربی پدیده‌ای متکثر است که از تقاطع خصیصه‌های تهاجمی غرب اومانیستی در دوران مد ...

نشست «ابعاد،‌ پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی کشور فلسطین»
نشست «ابعاد،‌ پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی کشور فلسطین»

‌نشست خبری تحلیلی «ابعاد،‌ پیامدها و چشم‌انداز یهودی‌سازی کشور فلسطین» با حضور رییس موسسه ...

گزارشي درباره تشكيل ارتش متحد عربي
گزارشي درباره تشكيل ارتش متحد عربي

ا توجه به آثار و نتایج تشکیل ناتوی عربی و مداخلات احتمالی آن در خاورمیانه و شمال افريقا به ...

Web Analytics