اجرای بیش از سه هزار پروژه محرومیت‌زدایی در چهارمحال و بختیاری

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) گفت: در حوزه محرومیت‌زدایی سه هزار و ۴۵۴ پروژه شامل یک‌هزار و ۸۶۵ پروژه عمرانی و یک‌هزار و ۵۸۹ پروژه غیرعمرانی توسط گروه‌های جهادی در سطح استان اجرا شده است.

اجرای بیش از سه هزار پروژه محرومیت‌زدایی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش موسسه مطالعات اندیشه سازان نور از شهرکرد، هوشنگ فولادی ظهر امروز در نشست دیدار جهادگران بسیج سازندگی با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از راه‌اندازی ۵۵۰ صندوق اشتغال‌زایی در استان خبر داد و گفت: راه‌اندازی این صندوق‌ها منجر به تشکیل ۴۰ تعاونی شد و در حال حاضر در هر تعاونی بیش از ۲۰ نفر مشغول به کار هستند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) با اشاره به اینکه امسال هفت کارگاه اشتغال‌زایی به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: هم‌اکنون ۱۹ کارگاه اشتغال‌زایی در حوزه‌های خیاطی، قالی‌بافی، گلدوزی و دوخت جوراب در سطح استان فعال است که به طور متوسط در هر کارگاه ۷ تا ۸ نفر که اغلب سرپرست خانوار یا نیازمند هستند، فعالیت می‌کنند.

فولادی مطرح کرد: در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ از محل تبصره ۱۶ حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به هفت هزار نفر پرداخت شد.

اجرای بیش از سه هزار پروژه محرومیت‌زدایی در استان

وی با اشاره به اینکه در حوزه محرومیت‌زدایی سه هزار و ۴۵۴ پروژه شامل یک‌هزار و ۸۶۵ پروژه عمرانی و یک‌هزار و ۵۸۹ پروژه غیرعمرانی توسط گروه‌های جهادی در سطح استان اجرا شده است، مطرح کرد: پروژه‌های عمرانی شامل مرمت خانه عالم، تکمیل غسالخانه، ساخت مسجد، گلزار شهدا، دارالقرآن و خانه محرومان بوده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) با بیان اینکه ۶۷۰ سری جهیزیه تا پایان شهریورماه بین نوعروسان نیازمند توزیع می‌شود، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ متر فرش سجاده‌ای در سطح استان توزیع شده است.

توزیع بیش از ۳۷۵ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان

فولادی ضمن اشاره به توزیع بیش از ۳۷۵ هزار بسته معیشتی طی ۳۰ مرحله، افزود: این بسته‌ها با صرف اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد تومان بین نیازمندان استان توزیع شد.

وی با اشاره به فعالیت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در حوزه جهاد آب‌رسانی، بیان کرد: تاکنون از ۳۸۱ روستای شناسایی‌شده، آب شرب ۶۵ روستا توسط گروه‌های جهادی تامین و مشکل ۲۵ روستای فاقد آب نیز توسط خیرین مرتفع شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) اضافه کرد: پروژه آب‌رسانی در حوزه کشاورزی با شعار «از آبخیر تا جالیز» نیز در حال اجراست.

احداث ۲ هزار کیلومتر جاده تا پایان سال

فولادی از تامین مصالح مورد نیاز برای ساخت ۲۵۰ سرویس بهداشتی عمومی به ویژه در مساجد و مدارس خبر داد و اظهار کرد: تا پایان سال حدود ۲ هزار کیلومتر جاده در مناطق مختلف استان احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۴۳ گروه جهادی به مردم گرفتار در سیل بارده کمک کردند، گفت: ۱۳۵ گروه جهادی و ۸۹ دستگاه ماشین‌آلات بسیج و سپاه نیز در حوزه برف‌روبی خدمات‌رسانی کردند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز، ۸۸ گروه جهادی در سطح استان مشغول خدمت‌رسانی به مردم بودند.

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸