استقرار 35 هزار گارد ملی روسیه در مناطق ضمیمه شده

منابع خبری روز دوشنبه گزارش کردند که هزاران نیروی تحت امر مستقیم ریاست جمهوری روسیه در مناطق ضمیمه شده مشغول به خدمت هستند.

استقرار 35 هزار گارد ملی روسیه در مناطق ضمیمه شده

به گزارش گروه بین‌الملل موسسه مطالعات اندیشه سازان نور،  ۳۵۰۰۰  نیروی گارد ملی روسیه در سرزمین‌های ضمیمه شده به روسیه حین جنگ با اوکراین مستقر شده‌اند و از این مناطق  به شدت حفاظت می‌کنند.

وبگاه «کی‌یف پست» روز دوشنبه نوشت گارد ملی روسیه مستقیما تابع «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور است و اینک بعد از نیروهای مسلح روسیه، دومین عنصر بزرگ نیروهای این کشور در مناطق ضمیمه شده از اوکراین را تشکیل می‌دهد.

وظایف اصلی این نیروها شناسایی پارتیزان‌های اوکراینی است. آنها به طور مداوم در مناطق تحت کنترل با خودروهای زرهی و با تجهیزات کامل به گشت زنی می‌پردازند. این نیروها به تانک، خودروهای زرهی، بالگرد و توپخانه مجهز هستند.

نیروهای گارد ملی روسیه همچنین در حفاظت از مراکز رای گیری در سرزمین‌های ضمیمه شده در جریان همه پرسی سپتامبر ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ شرکت داشتند.

 در تحولی دیگر، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در جشن کریسمس ارتدوکس نظامیان این کشور را ستود.  پوتین در این مراسم به خانواده‌های نظامیان وعده داد که دولت او حمایت بیشتری از نظامیان این کشور که درگیر جنگ با اوکراین هستند، ارائه خواهد کرد.

همزمان با تشدید اوضاع در جبهه‌های روسیه با اوکراین، بسیاری از نظامیان روس کریسمس را در سنگر گذراندند. در این بین، حملات هوایی نیز شدت یافته است.

«یوری ایحنات» سخنگوی نیروی هوایی اوکراین  اذعان کرد که حملات پهپادهای روسیه به مناطق خط مقدم تشدید شده است. ایحنات گفت: «حملات پهپادی روسیه از یک الگوی آشنا پیروی می‌کند.»

به گفته او، تمرکز حملات هواپیماهای بدون سرنشین روسیه از شب سال نو به این سو به مناطق خط مقدم منتقل شده است. وی مدعی شد که در مجموع ۲۱ پهپاد روسی رهگیری شدند و برخی نیز به اهداف اوکراین آسیب رساندند.

پایان پیام/