باکو: منتظر نتیجه محاکمه عامل حمله به سفارتمان در ایران هستیم

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان گفت که در جریان زمان آغاز دادگاه عامل حمله مسلحانه به سفارتخانه‌‌ این کشور در ایران قرار گرفته و باکو منتظر نتیجه این محاکمه است.

باکو: منتظر نتیجه محاکمه عامل حمله به سفارتمان در ایران هستیم

به گزارش گروه بین‌الملل موسسه مطالعات اندیشه سازان نور، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان جیحون بایراموف امروز (پنجشنبه) تصریح کرد که منتظر نتایج دادگاه عامل حمله بهمن ماه سال گذشته به سفارتخانه جمهوری آذربایجان در ایران هستند.

خبرگزاری ترند گزارش کرد، بایراموف در جریان یک کنفرانس خبری از گفت‌وگو با ایران درباره این حمله خبر داد و گفت فردی که مرتکب این حمله شده باید به شدت تنبیه شود و امنیت سفارتخانه آنها نیز تأمین گردد.

وی در ارتباط با همکاری میان باکو و تهران در این زمینه تصریح کرد: «ما در جریان تاریخ شروع محاکمه قرار گرفتیم و با توجه به نتایج آن، تصمیمات متناسبی اتخاذ خواهیم کرد».

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران بارها از اتفاق نظر میان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان برای بازگشایی سفارتخانه باکو در تهران خبر داده است. وی دوشنبه هفته جاری تصریح کرد: «نقشه راهی برای بازگشایی سفارت آذربایجان تدوین شده و تلاش ها به خوبی پیش رفته است».

سال گذشته، یک فرد مسلح به دلایل خانوادگی و با استفاده از یک سلاح گرم وارد سفارت جمهوری آذربایجان شد که رئیس گروه حفاظت سفارت کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند که پس از آن عامل مسلح توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شد.

پایان پیام/