تخصیص 350 میلیارد تومان اعتبار برای پروژهای نیمه‌تمام فرهنگی چهارمحال و بختیاری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برنامه دولت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام فرهنگی در سطح کشور است، گفت: در سفر دوم رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری 350 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه‌تمام استان در نظر گرفته شده است.

تخصیص 350 میلیارد تومان اعتبار برای پروژهای نیمه‌تمام فرهنگی چهارمحال و بختیاری

به گزارش موسسه مطالعات اندیشه سازان نور از شهرکرد، محمدمهدی اسماعیلی عصر امروز در بازدید از پروژه‌های نیمه‌‌تمام فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: برنامه‌های دولت سیزدهم طی سال‌های اخیر اتمام پروژه‌‌های نیمه‌‌تمام فرهنگی هنری در سطح کشور بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه قریب به ۵۰۰ پروژه و طرح مهم عمرانی و فرهنگی در کشور در دست اجراست، ادامه داد: در سفر اول رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری برآورد‌های واقعی از طرح‌های نیمه‌تمام فرهنگی و هنری استان انجام شد که در سفر دوم برای تمامی این پروژه‌ها در نقاط مختلف استان اعتبار تخصیص داده می‌شود.

وی با اشاره به نبود سینما در لردگان، افزود: در دور دوم سفر رئیس‌جمهور به استان بنا بر این بود طرح فرهنگی جدیدی آغاز نشود اما با توجه به مصوبه عالی سینماها، احداث سینما در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر مدنظر قرار گرفت و اعتبار خوبی نیز جهت این پروژه  برای این شهرستان در نظر گرفته شد.

اسماعیلی در بازدید از مجموعه تاریخی جونقان نیز، تصریح کرد: بازسازی این مجموعه تاریخی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در سفر دوم رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری قریب به ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل پروژه‌های نیمه‌‌تمام استان تخصیص یافته است، بیان کرد: تا پایان دولت سیزدهم  تمامی اعتبارات در نظر گرفته شده تخصیص پیدا می‌کند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به بیان اینکه جهت تکمیل و احداث مصلی‌ها در برخی از مناطق استان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: این اعتبارات کافی نیست و تلاش می‌شود میزان اعتبارات این پروژه‌ها افزایش پیدا کند.

پایان پیام/ ۶۸۰۴۰