سنجش سلامت بیش از ۹۳ هزار نوآموز خوزستانی انجام شد

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: سنجش سلامت ۹۳ هزار و ۹۳۵ نوآموز خوزستانی انجام شده است.

سنجش سلامت بیش از ۹۳ هزار نوآموز خوزستانی انجام شد

به گزارش موسسه مطالعات اندیشه سازان نور از اهواز، علی ممبینی رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای دی‌ماه تا دیروز ۹۳ هزار و ۹۳۵ نفر در سامانه سنجش سلامت دانش‌آموزان نوبت‌گیری کرده‌اند که از این تعداد تا امروز ۸۳ هزار و ۳۸ نفر ارزیابی شده‌اند.

وی در ادامه بیان کرد: از این تعداد، ۴۹۶ نفر ارجاع تخصصی شنوایی، ۲ هزار و ۷۰۳ نفر ارجاع بینایی، ۹۹ نفر ارجاع جسمی حرکتی و یک هزار و ۹۴ نفر ارجاع هوش داده شدند. این نوآموزان به مراجع تخصصی ارجاع داده می‌شوند تا دقیق‌تر ارزیابی شوند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار نوآموز دیگر در نوبت هستند که باید ارزیابی شوند، خاطرنشان کرد: پایگاه های سنجش سلامت استان تا آخر خردادماه فعال خواهند بود و تاکید شده است که تا پایان خردادماه همه نوآموزان سنجش شوند اما درباره تمدید مهلت سنجش، باید منتظر نظر وزارت آموزش و پرورش باشیم.

ممبینی عنوان کرد: البته در صورتی که مهلت تمدید شود، ممکن است تنها چند پایگاه در اهواز فعال شوند و پایگاه‌های شهرستانی فعال نباشند بنابراین از والدین درخواست می‌شود برای رفاه حال خود، با مراجعه به سامانه mymedu.ir سریعا نوبت‌گیری کنند زیرا ثبت نام قطعی کلاس اولی‌ها و ثبت کتاب‌های درسی منوط به انجام سنجش سلامت است.

پایان پیام/