عربستان، مغرب و عمان تجاوزات صهیونیست‌ها در جِنین را محکوم کردند

عربستان سعودی، مغرب و عمان تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در شهر جِنین را که تاکنون به شهادت ۱۱ فلسطینی منجر شده است، محکوم کردند.

عربستان، مغرب و عمان تجاوزات صهیونیست‌ها در جِنین را محکوم کردند

به گزارش گروه بین‌الملل موسسه مطالعات اندیشه سازان نور، وزارت خارجه عربستان سعودی در بیانیه‌ای تداوم تشدید حملات رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین را محکوم کرد.

تجاوز گسترده و همه‌جانبه رژیم صهیونیستی به شهر جنین از بامداد روز دوشنبه (۳ جولای) آغاز شده و همچنان ادامه دارد. تجاوزی که علاوه بر ویرانگری بی‌سابقه در جنین و اسارت ۱۲۰ فلسطینی، موجب شهادت ۱۱ نفر و جراحت ۱۰۰ تن دیگر شده که حال ۲۰ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

به دنبال تجاوز رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین، بعدازظهر امروز سه‌شنبه یک عملیات استشهادی در تل‌آویو انجام شد. منابع صهیونیستی، بعدازظهر امروز، از وقوع یک عملیات زیرگیری با خودرو در تل‌آویو خبر دادند و اشاره کردند که در این عملیات ۱۰ نفر مجروح شده‌اند که حال ۳ نفر از آن‌ها وخیم است.

بنابر گزارش شبکه الجزیره، وزارت خارجه عربستان در بیانیه خود ضمن محکوم کردن جنایت صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان، بر مخالفت با تجاوزات خطرناک رژیم اشغالگر تأکید کرد.

عربستان همچنین شهادت و زخمی شدن‌ تعدادی از فلسطینیان در این حملات را به خانواده‌های قربانیان و دولت و ملت فلسطین تسلیت گفت.

«ناصر بوریطه» وزیر خارجه مغرب نیز ضمن محکوم کردن تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی هشدار داد که این تجاوزات تهدیدی برای روند صلح است.

بر اساس گزارش الجزیره، بوریطه گفت: «هیچ صلحی در خاورمیانه بدون حل عادلانه مسئله فلسطین در کار نخواهد بود».

وزیر خارجه مغرب همچنین بر حمایت و همبستگی با ملت فلسطین تأکید کرد و از جامعه جهانی برای متوقف کردن تجاوزات رژیم صهیونیستی درخواست کرد.

وی گفت: «مسئله فلسطین، مسئله اصلی باقی خواهد ماند و اجماع بین‌المللی در این خصوص وجود دارد که راه‌حل این مسئله بایستی در چارچوب راه‌حل دو دولتی باشد».

« بدر البوسعیدی » وزیر خارجه عمان نیز گفت: «احترام به قانون بین‌المللی بدون دوگانگی معیارها در رسیدگی به همه مسائل از جمله مسئله فلسطین واجب است».

وی افزود: «از جامعه جهانی می‌خواهیم که برای بازپس گیری حقوق مشروع ملت فلسطین بر اساس متون قانون بین‌المللی عمل کند».

پایان پیام/.