فراخوان جشنواره فرهنگی غدیر سندرک

فراخوان ششمین دوره جشنواره فرهنگی هنری ورزشی غدیر بخش سندرک- شهرستان میناب اعلام شد.

فراخوان جشنواره فرهنگی غدیر سندرک

به گزارش موسسه مطالعات اندیشه سازان نور از بندرعباس، افشین زارعی دبیر ستاد ششمین جشنواره فرهنگی هنری ورزشی غدیر سندرک از برگزاری این دوره جشنواره به مناسبت فرارسیدن دهه امامت و ولایت و ایام الله غدیر خم  خبر داد و اظهار داشت: غدیر خم هویت شیعه است و برگزاری جشنواره های فرهنگی با محوریت غدیر می تواند ضمن تولید امید در جامعه، به تقویت نقش ایمان در اجتماع نیز کمک کند. وی با اشاره به نقش غدیر در ماندگاری اسلام، خاطرنشان کرد: مردمی بودن جشنواره غدیر بسیار مهم و حائز اهمیت است و تبیین وتبلیغ واقعه غدیر باید به فرهنگ عمومی و مردمی تبدیل شود و مثل فرهنگ عاشورا و اربعین که مردم خود را وقف امام حسین( ع)کرده اند، پررنگ شود و در این زمینه باید کار کرد.

  زارعی بیان داشت: ستادمردمی به  همت جوانان و نوجوان علوی با تشکیل قرارگاه فرهنگی اجتماعی، با استفاده از ظرفیت اقشار مختلف فعالین فرهنگی، فرهیختگان، کانون فرهنگی مساجد، بسیجیان، دانشجویان، طلاب و اساتید حوزه علمیه و فرهنگیان براساس تقسیم کار صورت گرفته با همکاری نهادهای دولتی، بخشداری و دهیاران بخش و شهرداری و شورای های اسلامی، حوزه امیرالمومنین (علیه السلام) شهر سندرک، اداره آموزش و پرورش سندرک، کمیته امداد امام خمینی( ره)، حوزه مقاومت بسیج ام ابیها (س) شهید باهنر سندرک و سایر تشکل های مردمی آغاز بکار می کند.

   وی در پایان عنوان کرد: این جشنواره هرساله متناسب با زمان و شرایط محیطی جامعه دارای شعار خاص بوده است و امسال هم با شعار غیرت علوی و عفت فاطمی با آذین بندی و اهتزاز پرچم های علوی در شهر و روستا های بخش سندرک، برگزاری مسابقات خطبه خوانی نهج البلاغه، دیوار نویسی با مضمون غدیر و در وصف امیرالمومنین مولا علی (علیه السلام)، اعزام مبلغین غدیر به همت طلاب حوزه علمیه امیرالمومنین (علیه السلام) در بیش از ۵۰ روستاهای بخش و روستاهای  همجوار، اجرای سرودهای خیابانی دختران و پسران همراه با  ویژه برنامه های عفاف و حجاب، جشن های علوی، ایستگاه های صلواتی، اطعام علوی، کاروان های شادی و بازی های بومی و محلی به میزبانی روستای درپهن، همایش بزرگ پیاده روی غدیریون از مسیر شهرداری به سمت مسجد نور شهر سندر ک و در پایان تجمع علویون و قرعه کشی سفر کربلای معلی و نجف اشرف در 15 تیرماه بعدازنماز مغرب و عشا جنب مسجد ولی عصر (عج ) شهر سندرک  همراه با ضیافت اطعام علوی، برگزار خواهد شد.  جشنواره غدیر برگ زرینی است که به صفحات فعالیت های فرهنگی اجتماعی این منطقه الصاق شده است که از این پس سندرک علوی به وجود پر افتخار این دیار ولایی و علوی خواهد شناساند. بخش سندرک در شرق شهرستان میناب و در فاصله ۶۰کیلومتری از آن قرار گرفته است و دارای۲۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت است. پایان پیام/