نیروهای مردمی، همیشه پای‌کار در مدیریت بحران هستند

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه گفت: همواره در مسایل مربوط به زلزله و حوادث غیرمترقبه استان، تشکل‌های مختلف و اقشار خودجوش مردمی برای کمک‌رسانی پای کار بوده و هستند.

نیروهای مردمی، همیشه پای‌کار در مدیریت بحران هستند

به گزارش موسسه مطالعات اندیشه سازان نور از کرمانشاه، افشین یگانه، امروز دوشنبه در دیدار با تشکل‌های دولتی و مردم‌نهاد اظهار کرد: شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی لوازم و نیروی انسانی به‌منظور مدیریت بحران از الزامات است. وی افزود: ایجاد این بانک اطلاعاتی و استفاده از نیروهای متخصص در زمان بحران به منظور ارائه خدمات تخصصی به سازمان های دولتی باید در دستور کار قرار گیرد.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری شمن اشاره به تجربه زلزله آبان ماه سال ۹۶ و هماهنگی سازمان‌ها با مردم، عنوان کرد: در زلزله مذکور تشکل‌های مختلف و اقشار خودجوش مردم برای کمک‌رسانی پای‌کار آمدند. وی ادامه داد: حوادث غیرمترقبه قابل‌پیش‌بینی نیست، در همین راستا به منظور مدیریت بحران، در حوزه‌های مدیریت بحران، دوره های آموزشی تشکل‌های مردم‌نهاد و دولتی برگزار شود. یگانه در ادامه تصریح کرد: تقسیم وظایف از دیگر عوامل مهم در اجرای برنامه‌های مدیریت بحران به شمار می‌رود و برنامه‌ریزی‌های امدادی باید هدفمند باشد. انتهای پیام/و